Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

API pro tvou aplikaci nebo web


Zkratky nás obklopují na každém kroku a někdy je velmi obtížné se v tom vyznat. Dneska si vysvětlíme jednu takovou se základ v anglickém slovním spojení. Moderní svět přichází z řadu zkratkami, které někdy mohou dělat lidem problémy identifikovat o co se vlastně jedná. Moderní doba je rychlá, a proto se lidé snaží výrazy zkracovat a přicházejí z mnoha zkrácenými výrazy, zkratkami. Jednou takovou značkou https://www.maminka.cz/clanek/pojdte-s-casopisem-maminka-na-podzimni-nakupy-se-znackou-lindex je API. Co je to API https://www.strelec.pro/napsal/co-je-to-api? Je možné, že jste se někdy s touto zkratkou setkali a uvažovali čeho se vlastně týká. Většinou se o tuto zkratku zajímají podnikatelé a firmy vlastníci nějaké webové rozhraní, nebo aplikaci.

multimédia

Ale pojďme popořádku. Originální název zkratky API je Application Programming Interface, což pro znalé v angličtině znamená Aplikační programovací rozhraní. Tedy API je takzvaný prostředník, který se používá k rozšíření funkcionality různých digitálních produktů. Mezi tyto produkty můžeme zařadit například různé aplikace nebo při tvorbě softwaru. Pokud se obecně podíváme na funkcionalitu jedná se o to, že API se stará o vzájemnou komunikaci mezi dvěma platformami, která si navzájem předávají data. Z toho tedy plyne to, co už jsme si řekli na začátku, že API rozšiřuje funkcionalitu původního aplikace, softwaru nebo celého webu.

API

Její výhoda spočívá v tom, že díky API například web může dosáhnout nějakých funkcí bez toho, abychom to ručně stahovali a zadávali. Příkladem může být například web o kurzech měn. Web je propojen s centrální bankou a díky API, která s ní komunikuje, tak sní čerpá data o aktuálních kurzech. Dalším příkladem API může být všem znalý Youtube nebo třeba Twitter.

Jak pořídit API?

Určitě dobrou zprávou je, že API je součásti mnoha aplikací. Je možné si i vytvořit vlastní API, které je založeno na cílech dané společnosti a také funkcionality, najít si správnou firmu, která s Vámi toto vytvoření provede.