Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Sporty batolat


Pohyb mají děti rády od prvních chvilek na tomto světě. A dokonce už v bříšku maminek procvičují svaly i reflexy. A koordinaci pohybů. Tréninkem boxu, kotrmelců a salt. Jen co trochu povyrostou, je možné s dětmi začít provozovat první sportovní aktivity, kterými si zároveň dopřávají radost z pohybu. Pro začátek je ideálním prostorem zahrada, anebo prostorný byt. S prvními samostatnými krůčky započíná proces ovládání těla nejen při chůzi, ale poté i v běhání. Při kterém se nejlépe zvládá rovnováha. Což později dítě využije při dalších, vývoj rozvíjejících aktivitách. Houpačky, prolézačky i klouzačky jsou těmi nářadími, na kterých se dítě naučí zvládat samostatný pohyb jak ve výškách, tak na nerovných terénech.

Plavání

Dětské plavání je často prvním sportem, který mu usnadní pozdější nácvik plavání různými styly. Seznámit dítě s vodou a přitom mu dopřát procvičení celého těla, je pro mnoho rodičů oblíbenou aktivitou. Při které si rovněž rádi zaplavou. Pomůcek, které jsou na plaveckých bazénech při těchto cvičeních s dětmi, je několik. A všechny slouží jedinému. Hravou formou jim vodní sporty přiblížit. Rovněž hry s míčem, které je možné s dětmi provozovat jak u vodní plochy, tak na zahradě, jsou pro nácvik koordinovaných pohybů a reflexů dobře zvolenou pohybovou aktivitou. Pro začátek je vhodný lehký nafukovací míč, který pro malé dítě není ani těžký, ani velký.

S míčem

Už v době, kdy děti navštěvují mateřskou školu, je možné s nimi začít nacvičovat jízdu na odrážedle a později přidat i na kole. S přídavnými kolečky pro začátek. Už v šesti letech tak mnohé děti vyrážejí na kratší bicyklové výlety s celou rodinou. Mnozí kluci už v tomto věku začínají s fotbalem. Protože tato kolektivní hra přináší do jejich životů nové atributy. Jako je pravidelný trénink a nezbytná vůle pro spolupráci s celým týmem. Rovněž karate a taekwondo patří mezi první sporty. Které se současnosti těší velké oblibě. Pohybově nadaná děvčátka se v tomto věku často realizují v baletu a gymnastice. V zimních měsících formou lyžařských škol začíná většina dětí i s tímto sportem.