Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Sport je zábava

Jsem opravdu hodně ráda, že mě moji rodiče stále dávali na nějaký sport, když jsem byla malé dítě, jinak bych asi byla pěkný cvalík, jak jsem totiž moc ráda jedla. Protože jinak bych asi byla hodně obézní. Jak jsem se potom později dozvěděla, tak opravdu celá moje rodina patřila k těm obézním lidem. Ani nevím, proč tomu tak bylo a docela mě to vadilo. Já jsem se potom ptala svých rodičů, jak to mohli nechat zajít, tak daleko, že moji dva starší sourozenci jsou opravdu hodně obézní, a to včetně mých rodičů i prarodičů, tak mi rodiče řekli, že prý obezita je dědičná.

Sport baví každého.

A v té době mi už bylo patnáct let a já jsem jenom kroutila hlavou a koulela očima, protože kolikrát jsem už slyšela, že prý žádná obezita se nemůže takhle od zdědit. Podle mého názoru, když člověk chce, tak může vypadat samozřejmě štíhlé a normálně, a ne obézně. Ale to také všechno záleží na tom, jak člověk ke všemu a jak přistupuje. Protože je logické, že když člověk bude přistupovat ke své životosprávě opravdu s hrozným despektem, tak ať se potom nediví, že ten člověk může mít také zdravotní problémy. A nemusí to být zdravotní problém jenom spojené s obezitou.

Já ráda posiluji.

Ale spíše to, že člověk potom může mít cukrovku anebo se také bude špatně hýbat a budou ho bolet klouby. A to nemluvím o tom, že může mít nějaké další nebezpečné zdravotní problémy. Znám jednu malou holčičku, které je devět let a má únik moči. Podle lékařky to je prý z toho, jak má vysokou obezitu. Abych pravdu řekla, tak ta holčička je opravdu hodně obézní, že už ani ruce nedá podél k tělu. A je to opravdu škoda a myslím si, že by toto dítě mělo dělat nějaký sport. Myslím si, že sport jistě všem pomůže a sport také samozřejmě všem prospívá. A až budu mít děti, tak samozřejmě je budu dávat do nějakých sportovních kroužků, protože chci, aby moje děti sportovaly, záleží na nich, co by chtěly dělat.