Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Osmičky mohou být nepříjemným zážitkem


Návštěva u zubaře je pro někoho hororem i když jde jen na preventivní prohlídku. A co teprve, když jdete ke svému zubaři s tím, že vás čeká nějaký komplikovanější http://www.rozhlas.cz/cb/jihocesi/_zprava/lekar-radko-petrik-cim-byla-operace-komplikovanejsi-tim-vic-jsem-se-na-ni-tesil–1248414 zákrok. Například trhání osmiček.

Růst osmiček nás může zaskočit prakticky kdykoliv. Nejčastěji ale rostou mezi 20 a 30 rokem života. Není ale žádná výjimka, že osmičky nevyrostou někomu po celý život. Někomu zase ještě dříve, než před dvacátým rokem života. Je to opravdu vysoce individuální.

ordinace

Růst osmiček může být velmi bolestivým zážitkem. Většina z nás si ani nepamatuje, co jsme zažívali, když nám rostly mléčné nebo druhé zuby. Růst osmiček ale většinou už plně vnímáme. Někdo o nich téměř neví, pro někoho je to hrozná bolest.

Ve většině případů se zubař rozhodne, že osmičky musí ven. Pokud to jde dovře, vyrostou osmičky pěkně rovně a trhání není komplikované. Ovšem mohou ovšem růst tak, že zasahují do vedlejších zubů. Mohou poničit již vyrostlé zuby, a to velmi vážně. Proto většina zubařů neriskuje a naordinuje extrakci osmiček.

Ta je u každého jiná, podle toho, v jakém stavu je pacientův chrup. Rozhodně se ale nejedná o příjemný zážitek. Ale dnešní úroveň stomatologie je na tak vysoké úrovni, že se nemáte čeho bát.

zubař

Zubař vás rozhodně nebude trápit bolestí. U trhání osmiček jsou samozřejmostí silná anestetika, která vám místo extrakce znecitliví. Pokud je zákrok tak komplikovaný, že vyžaduje i například řezání do dásní nebo šití, přistupují stomatologové i k analgosedaci nebo celkové anestezii. V takovém případě pak necítí pacient vůbec nic.

Základem je si vybrat dobrého stomatologa. Pokud hledáte v Praze místo, kde si necháte vytrhnout své zuby moudrosti, doporučujeme absolvovat trhání osmiček Praha Clinicplus. Tato moderní klinika má špičkové vybavení, vysoce kvalifikovaný personál a díky jejich přístupu vás opustí všechen strach.