Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Mít na zahradě bazén je velká výhra

Bazény na zahradu se vyrábí v provedení malých nadzemních nádrží anebo zapuštěných. Dáte-li přednost tomu druhému typu, jaké tím získáte výhody?

Do bazénu si zaskáčete – dokážete si představit skákat do vody do nadzemního kruhového bazénku o průměru 4 metry? Leda tak ze schůdků, ale bude to velmi riskantní a nemusí to dopadnout dobře ani pro vás, ani pro bazén. Do zapuštěného bazénu lze skákat, jak se vám zlíbí, pouze musíte ctít hloubku vody a velikost bazénu, ovšem při skocích po nohou je to obvykle bezpečné. Skákat pak lze do vody i s rozběhem a ve dvojicích, vyskočit hodně do výšky a dopadnout na hladinu s velkou razancí. Skoky do vody jsou jednou z forem antistresu, což se vám může náramně hodit zvláště v dnešní uspěchané době.

lehátka na hladině

Ideální na oslavy – nádrž zapuštěná pod úrovní země s okolním terénem splývá a vytváří přirozený dojem návaznosti modré hladiny na plochu zeleného trávníku. Tento fakt je velmi příznivý pro pořádání různých oslav a podobných akcí, k bazénu si donesete občerstvení, posadíte se k jeho okraji, nohy ponoříte pod hladinu a můžete tu třeba klábosit s dívkou, co vás oslovila, a kterou na oslavu vašich narozenin pozvali vaši blízcí. Třeba měli v úmyslu vám usnadnit seznámení, a možná, že za dva měsíce jim budete rozesílat společné svatební oznámení.

zahradní bazén

V bazénu nemusíte plavat – milovníci plaveckých výkonů na vrcholovější úrovni nepotřebují bazén na zahradě, ti pravidelně dochází do plaveckých areálů, kde mohou realizovat své smělé plány. Ale my ostatní, co si sice také rádi zaplaveme, ale jen rekreačně, využíváme bazény na zahradu spíše pro relaxaci, regeneraci svalů i vnitřních orgánů, pro odpočinek či meditaci. Pobyt v bazénu je velmi zábavný a příjemný zejména s někým, koho milujeme, protože voda ještě více zesiluje energii při vzájemných dotecích, objímání, mazlení nebo masážích.