Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Jak předejít stresu v průběhu rekonstrukce domu

Naplánujte termíny a dodržujte je – značné problémy nastávají v situacích, kdy ztrácíte přehled o tom, co je hotovo, a co ještě zbývá, a kdy který řemeslník má k vám vlastně přijít. Udržujte stálý přehled o situaci a nenechávejte nic náhodě. Využijte k tomu klasický papírový poznámkový blok a papírový diář a nespoléhejte se na mobilní telefon, který může neočekávaně vypovědět službu ve chvíli, kdy ještě nemáte zálohovaná data. Řemeslníky objednávejte tak, aby vše na sebe navazovalo, a abyste času určeného pro stavební práce využili na sto procent.

plavba lodi s kontejnery

Nenechávejte vaše věci uvnitř – někteří řemeslníci by vám mohli naznačit, že není nutné vystěhovat nábytek i spotřebiče, a že je stačí jen zakrýt vhodnou fólií. Někdy to skutečně postačí, ale ne vždy. Vystěhujte pro jistotu vše mimo prostory, kde stavební činnost bude probíhat, můžete si pak být jisti, že na chladničku nespadne kus cihly a úlomky sutin, že se prach nedostane k vašemu televizoru, a že nikdo omylem nezakopne a nerozšlápne váš porcelánový servis.

ocelový kontejner

Nastěhujte věci do skladového kontejneru – vybavení domu lze před rekonstrukcí nastěhovat prakticky kamkoli, ale ne všechna místa jsou k tomu ideální. Například v garáži mohou předměty absorbovat zápach benzínových spalin a motorového oleje, ve sklepě vyšší vlhkost a na půdě či v kůlně mohou být ve zvýšeném kontaktu s prachem. Skladové kontejnery pronájem je služba, která vám umožní mít na zahradě přímo u domu naprosto bezpečné úložiště, jež chrání předměty před povětrnostními vlivy naprosto komplexně.

Skladové kontejnery lze pronajímat i na delší dobu několika měsíců, nemusíte mít tedy obavy, že byste neměli kam ukládat vše po dobu rozsáhlé rekonstrukce, která se protáhne třeba na tři čtvrtě roku. Kontejnery lze teoreticky vyskládat i na sebe ve dvou patrech, anebo si lze objednat kontejner o dvojnásobné délce, tedy dvanáctimetrový.