Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Co se vám může přihodit při stěhování nábytku vlastními silami

Stěhování nábytku patří k nejobtížnějším stěhovacím úkonům, ať už se jedná o nábytek rozebíratelný, anebo kusový. Pověříte-li tímto úkonem stěhováky, nemusíte mít obavy, že by si s vaší zakázkou neporadili, a v zásadě se ani nemusíte starat o samotný průběh akce. V takové situaci pak můžete svou pozornost obrátit na něco jiného, například na balení věcí do krabic a jejich vybalování na novém místě. Pokud se ovšem do stěhování nábytku v Praze pustíte sami, mohou se tu vyskytnout určité nepříjemnosti.

křeslo na ulici

Neprojdete dveřmi – zejména u starožitného nábytku větších rozměrů se stává, že sice projdete skrze dveře, anebo skrze futra s vysazenými dveřmi, ale se svou snahou ztroskotáte na chodbě, kde bude nutné se „vytočit“ a změnit směr. Budete se muset vrátit zpátky a přestěhovat nábytek na laně oknem, a to už vyžaduje opravdové mistrovství a zkušenosti.

nábytek k přestěhování

Neotočíte se na schodech – stalo se vám někdy, že jste přenášeli šatní skříň a ta se vám zaklínila v úzké chodbě mezi dveřmi a stěnou a nemohli jste s ní pohnout ani tam, ani zpátky? Podobné maléry se stávají zejména amatérům, kteří neodhadnou situaci, neproměří si stěhované předměty a pak se ocitají v pasti.

Pračka vám spadne na nohu – automatická pračka váží někdy i sedmdesát kilo, a když vám upadne na nohu, je to téměř jistá zlomenina. K podobným situacím dochází mezi amatéry každou chvíli, protože ti nejsou na takovou těžkou práci zvyklí, neumí si poradit s úchopy břemen, nepoužívají nosné popruhy a volí i nevhodné postupy přenášení a pohybu v terénu. Kritické je to hlavně na schodištích a v úzkých prostorách, a pokud se vám taková pračka skutálí po schodech a někoho dole těžce zraní, budete možná svého rozhodnutí svépomocného stěhování nábytku v Praze litovat.

Přivodíte si kýlu – kýla je poměrně nebezpečný jev, zejména tehdy, podceníte-li její skutečný stav a odvoláte operační zákrok. Mnohem lepší je kýle předcházet a velmi těžká břemena svěřit do péče stěhováků, kteří si s nimi budou vědět rady, aniž by se poranili.