Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Něco mezi nebem a zemí


Lidstvo vždy toužilo po tom, aby se mohlo vymanit z reality, která je tak moc svazuje. Jako jedna z možných úniků se může zdát kniha, ve které zažíváte osudy, o kterých se Vám v reálném světe nemůže ani zdát. Můžete tak rádi číst například dobrodružnou literaturu, která obsahuje příběhy, co někdy třeba zažijete, ale je to otázka. Jistě se Vám nepoštěstí zažít vše, o čem jste zatím četli v knihách, byť by to bylo sebevíc možné. V těchto příbězích se totiž velmi často objevují náhody, které všechno propojí a zařídí to, že všechno proběhne tak, abyste o tom nakonec mohli přečíst celou knihu.

krajina fantazie

Dalším typem knih, které mistrně pracují s lidskou touhou odprostit se od toho, co běžně zažívají v normálním světě, je sci-fi literatura. Tyto knihy jsou plné zajímavých příběhů, které nemůžete prožít, i kdybyste se rozkrájeli. A to proto, že jsou plné postav, které se v našem světě prostě vyskytnout nemohou. Číst takovou knihu je dokonalý únik do světa, ve kterém můžete být kýmkoli a čímkoli. Je to jednoduše všechno jen na Vaší fantazii. Druhou možností je tyto příběhy doopravdy zažít. Většinou to jde pomocí různých omamných látek. Bohužel je tato cesta většinou nezákonná, a tak si o psychedelických zážitcích můžete přečíst jen v knihách slavných psychiatrů.

snová krajina

Jako takovou drobnou esencí jsou pak návykové látky běžně dostupné, jako například alkohol nebo tabák do vodní dýmky Praha. Ano, jedná se sice o látky, které mnohem spíše ovlivní v pozitivním slova smyslu vnímání skutečnosti, než že byste se přímo v nereálném světě ocitli, ale i po těchto látkách, které navodí pocit uvolnění a pohody, je možné mnohonásobně jednoduše ve svém vlastní mysli najít kout, kde se budete cítit jako v pohádce. Někdy to, co si sami představíme je také to nejlepší, co nám svět může nabídnout. Je ovšem důležité najít balanc a rovnováhu, abychom byli doopravdy šťastni.