Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Jak vybavit obývací pokoj a co by v něm nemělo určitě chybět? Pokud tápete, nechte si poradit!

Řešíte rekonstrukci svého bytu nebo se pouštíte do stavby nového domu a potřebujete poradit s vybavením domácnosti nebo konkrétní místnosti?

Jak vybavit obývací pokoj a co by v něm nemělo určitě chybět? Pokud tápete, nechte si poradit!

Při rekonstrukci nebo během výstavby nového domu je vždycky plno práce. Až se ale dokončí stavební práce či úpravy, přichází na řadu to příjemnější. Na mysli určitě máme vybavování konkrétních místností. Výběr nábytku a doplňků je příjemnou ale i namáhavou činností, je potřeba všechno naplánovat a promyslet. Pokud si nevíte rady a nemáte ani tolik času se tomu věnovat, určitě vyzkoušejte využít služeb bytového architekta. Pokud se do práce chcete pustit sami, je dobré projít si nějaké návrhy a nechat se inspirovat. Obývací pokoj pak patří k jedné z nejdůležitějších místností vůbec, zaměřte na něj tedy svou pozornost.

pexels-photo-4740529

Co vám v obýváku nesmí chybět?

Nevíte, jak rozvrhnout volný prostor a nábytek, chcete se inspirovat a zařídit si svůj obývací pokoj moderně a přitom účelně. Návrhy obývacích pokojů vám s tím pomohou, inspirace je totiž všude kolem dost, stačí hledat. Každý obývací pokoj by samozřejmě měl mít pohodlnou sedací soupravu, její velikost se obvykle odvíjí od prostorových možností, vybírána by ale měla být i podle toho, kolik je členů domácnosti. K sedací soupravě pak volte i vhodný konferenční stolek, zaměřte se ale i na další prostory k sezení, dnes je skutečně z čeho vybírat a nemusí to nutně být jen křesla. Nezapomeňte i na místo pro úložné prostory a snažte se rozvrhnout pokoj tak, aby se v něm dalo i hezky procházet, nesnažte se za každou cenu do jedné místnosti nacpat všechno. Nakonec se vám může stát, že budete o nábytek zakopávat.

Jak vybírat barvy a doplňky?

Každý obývací pokoj netvoří jen velké kousky nábytku, ale i detaily a vhodně zvolené doplňky. Fotografie na stěnách, květiny, svíčky nebo sošky – to všechno umocňuje atmosféru a dělá domov domovem. Pozor jen na to, ať to nepřeženete, nehledě na to, že čisté a vzdušné prostředí si udržíte právě jen tehdy, pokud nebudete prostor zahlcovat úplnými zbytečnostmi.

pexels-photo-3209045

Do menších pokojů pak vždy volte světlé barvy, které jej nakonec opticky zvětší, pokud toužíte po barvách, vyberte si jednu nebo dvě stěny a nechte je vymalovat podle svého vkusu, zbytek ale laďte do neutrálních barev, abyste dosáhli ideální barevné kombinace.

Myslete i na to, že se ve své domácnosti musíte cítit skvěle hlavně vy. Co se líbí ostatním, se nutně nemusí líbit vám a tak dejte na svou intuici a svůj vkus.