Teoli Internet může šířit ledacos. I vznešená poselství, i naprosté nesmysly. A pokud to nedokážete rozlišit, je pro vás náš web jistotou, kde se vám neuškodí.

Jak přestěhovat velký rodinný dům


Příliš velké sousto

Stěhování vybavení jednopokojového bytu, kdy vám patří pouze některý nábytek, zatímco podlahové krytiny, svítidla, kuchyňská linka a velké domácí spotřebiče jsou součástí pronajímaných prostor, je natolik snadné, že byste jej zvládli zřejmě i sami. Pronajmete si za tím účelem přepravní dodávku, během jedné hodiny máte vše naloženo a za další tři, čtyři hodiny již vracíte pronajatý vůz s plnou nádrží paliva.

stěhování nábytku

Něco jiného je však přestěhovat velký rodinný dům, prvorepublikovou vilu, v jaké se natáčely filmy z třicátých let, jako například „Eva tropí hlouposti“ s Oldřichem Novým, Jiřinkou Sedláčkovou a Natašou Gollovou v hlavních rolích.

křeslo na ulici

Neberte si do úst příliš velká sousta, která nespolknete. Můžete se jimi i zadávit. Myslíme to obrazně, samozřejmě, v případě stěhování rodinného domu se jedná spíše o nadměrnou fyzickou zátěž a psychické vypětí z enormního stresu. Velkým soustem se tu může stát demontáž nábytku, přenášení šestimetrových koberců, křišťálových lustrů, automatických praček či rozkládacích pohovek. S tím vším vám mohou být nápomocní stěhováci, kteří stěhování v Praze zajišťují v libovolném rozsahu, od několika těžkých předmětů až po přestěhování na klíč.

Akce v neobvyklou hodinu

Když si objednáte stěhovací firmu na určitý den, většinou se jedná o běžnou pracovní dobu mezi devátou a sedmnáctou hodinou. Týká se to jak všedních dnů, tak i víkendů a svátků. Některé stěhovací firmy však akceptují i vaše požadavky, jestliže vám nevyhovuje dopolední čas a naopak potřebujete tento proces přesunout na odpoledne či na večer. Teoreticky je možné uskutečnit stěhování i v noci, záleží na konkrétní situaci a ochotě a možnostech stěhovací firmy. Každopádně se stěhováci obvykle snaží vyjít svým zákazníkům vstříc a u večerní či noční akce to může mít i pro ně samotné některé podstatné výhody, například více klidu na práci a slabší silniční provoz.